automn

مقالات ورزشي

automnRight
social
about درباره وبلاگ
#

مقالات ورزشي

نگاهی به طرز بازی فوتبال

پنج شنبه سی یکم 4 1400

ورزش فوتبال در دو نیمه ۴۵ دقیقه ای انجام می شود که در بازی های حذفی یا گاهی مواقع رفت و برگشتی وقت اضافی و پنالتی نیز به آن اضافه می شود و در نتیجه ممکن است زمان بازی از ۹۰ دقیقه هم عبور کند. مربی فوتبال در این ورزش نقش تربیت و سازماندهی بازیکنان تیم جهت دستیابی به نتیجه ای هیجانی را بر عهده دارد. امروزه در ورزش فوتبال هر تیم حتی چندین مربی دارد که تمامی وظایف به صورت تفکیک شده بین آن ها تقسیم می شود.

ورزش فوتبال از کاپیتان, دروازه بان, مدافع, هافبک, مهاجم, بازیکن ذخیره و دیواره دفاعی تشکیل شده است. طرز بازی فوتبال بدین صورت است که هر کدام از مهاجمان یا مدافعان و … وظایف مختلفی دارند. برای مثال کاپیتان یکی از بازیکنانی می باشد که وظیفه رهبری تیم در زمین را دارد و با بستن یک بازوبند به بازوی چپ خود در زمین بازی از سایر بازیکنان جدا می شود یا همچنین دوازه بان وظیفه جلوگیری و مانع شدن از ورود توپ به دروازده را دارد که این بازیکن نیز با داشتن لباسی مخصوص از سایر بازیکنان جدا می شود.


فوتبال بازی هیجان انگیز


در ابتدای صحبت هایمان فهمیدیم فوتبال چیست؟ حتی متوجه شدیم که فوتبال بازی جهانی می باشد و در سراسر کشور طرفداران مخصوص به خود را دارا می باشد. پس از فهمیدن فوتبال چیست باید بدانید که جام جهانی که هر چند سال یک بار در تلویزیون تماشا می کنیم از بزرگ ترین رویداد های ورزشی جهان می باشد در حقیقت هر چهار سال یک بار یک کشور میزبان برگزاری آن می باشد و از بازیکنان تیم های سایر کشور ها همانند یک مهمان پذیرایی می کند. علاوه بر جام جهانی مسابقات بین المللی دیگری مانند بازی های المپیک تابستانی, جام باشگاه های جهان, جام کنفدراسیون ها, جام ملت های اروشا یا لیگ قهرمانان اروپا هر ساله در کشور های مختلف در زمان های متفاوت برگزار می شود.


ساختار لیگ فوتبال

در ابتدای پرداختن به ساختار لیگ فوتبال همانند صحبت در مورد فوتبال چیست به لیگ فوتبال چیست می پردازیم. در اصطلاح ورزشی لیگ به نوعی از مسابقه های ورزشی گفته می شود که در آن تیم ها به صورت رفت و برگشت با یکدیگر رقابت می کنند. در لیگ ورزش فوتبال نیز بدن صورت است که یک لیگ با ۱۸ الی ۲۰ تیم برگزار می شود.

در لیگ ورزش فوتبال بازیکنان به صورت رفت و برگشت با یکدیگر بازی می کنند و در انتها تیمی که بیشترین امتیاز را دریافت کرده باشد به عنوان قهرمان لیگ برگزیده و معرفی می شود. لیگ ورزش فوتبال دو نوع داخلی یا قاره ای می باشد. لیگی که ابتدا توضیح داده شد داخلی بود و در لیگ قاره ای ابتدا تیم ها بر اساس سید بندی یا قرعه کشی در گروه هایی ۴ نفره به صورت رفت و برگشت بازی می کنند.

 

دریبل فوتبال زیباترین نمایش فردی

دریبل فوتبال در اصل زیباترین نمایش فردی یک بازیکن می باشد. پیش بردن توپ با پا در مدتی طولانی را در ورزش فوتبال دریبل می گویند. یکی از رمز های دریبلینگ کنترل کردن صحیح و درست توپ می باشد. دریبل زدن در ورزش فوتبال به این صورت است که ابتدا از یک پا راست و چپ فرقی نمی کند و سپس از دو پا همراه با کمک گرفتن از قسمت های داخل و خارج از روی پا استفاده می کنند.
این کار را انقدر باید ادامه دهید و تمرین فوتبال را داشته باشید که تکان دادن و بازی کردن با توپ به جلو کاری ساده و راحت به نظر بیاید. یکی از نکات مهم در دریبلینگ پاس دادن می باشد. در اصل پاس دادن عالی ترین و بهترین نوع دریبلینگ در ورزش هیجانی و مهیج فوتبال است زیرا اگر بهترین مدافع دنیا هم در مقابل شما باشد با یک پاس ساده به بازیکن تیم خود به راحتی می توانید توپ را از او عبور دهید.

برای اجاره زمین چمن فوتبال در مشهد به سایت آسان اسپرت مراجعه کنید.


همه چیز درباره پست های فوتبال

در ادامه قصد داریم به پست های فوتبال و وظایف هر یک از آن ها بپردازیم. دروازه بان مهم ترین و تدافعی ترین پست فوتبال می باشد و همه ما می دانیم که وظیفه دروازه بان جلوگیری از ورود توپ و بسته نگه داشتن دروازه می باشد همچنین رنگ لباس دروازه بان از سایر بازیکنان جدا می باشد. پست بعدی فوتبال مدافع کناری می باشد. مدافعان کناری وظیفه پوشش و جلوگیری از حمله بازیکنان تیم حرف را دارند.
مدافع میانی دو سره نیز وظیفه پوشش در مقابل مهاجمان مرکزی هنگام شکسته شدن سد دفاعی است. در بیشتر مواقع به بال تهاجمی سمت راست بازیکن پست ۷ می گویند که وظیفه های بال های تهاجمی حمله کردن از کناره ها زمین و پیدا کردن موقعیت مناسب و سانتر به داخل محوطه جریمه می باشد.

 

هافبک در فوتبال یعنی چه؟

هافبک یا در اصطلاح بازیکن میانه بازیکنی می باشد که محل قرار گیری او در زمین فوتبال بین مدافع و مهاجم است. وظیفه اصلی هافبک یا بازیکن میانی داشتن توپ در تیم خود و ندادن توپ با رعایت قوانین به حریف می باشد تا توپ فقط برای تیم خودش باشد و آن را گل کند.
بازیکن هافبک در فوتبال باید از کیفیت های ذهنی و جسمی و همچنین کیفیت های تاکتیکی ویژه ای برخوردار باشد. از کیفیت های بدنی هافبک می توان به قدرت, تحرک و جبنش و از کیفیت های ذهنی و تاکتیکی می توان به فریب دادن , با ارده و مصمم بودن, پرش کردن, تخمین زدن و … اشاره کرد.


قوانین فوتبال و مقررات فیفا

از انجایی که ورزش فوتبال به یک ورزش جهانی تبدیل شده است فیفا قوانین سخت تر و پیچیده تری برای این ورزش قرار داده و بازیکنان را موظف به رعایت آن ها کرده است. با توجه به گفته های فوق متوجه شدیم که دو تیم ۱۱ نفره با یک توپ ۷۱ سانتی متری در تلاش برای وارد کردن توپ به دروازه و اصطلاحا گل زدن می باشند که تعداد گل های هر تیمی که بیشتر باشد او برنده است.
از جمله  قوانین فوتبال pdf عدم اجازه به دست زدن به توپ و دروازه می باشد. در این قانون هیچ بازیکنی به جز دروازه بان حق گرفتن توپ در دست را نداشته و از پاها و همچنین سر خود برای پاس دادن و استفاده از توپ می توانند کمک بگیرند. از دیگر قوانین اعمال شده فیفا روی ورزش فوتبال استفاده از توپ چرمی یا توسط مواد مناسب دیگیر ساخته شده باشد و محیط این توپ بیش از ۷۱ سانتی متر و کمتر از ۶۸ سانتی متر نباید باشد می توان مثال زد.

منبع: وبلاگ asansports

https://blog.asansports.com/2020/11/23/%d9%81%d9%88%d8%aa%d8%a8%d8%a7%d9%84-%da%86%db%8c%d8%b3%d8%aa%d8%9f-%d8%aa%d8%a7%d8%b1%db%8c%d8%ae%da%86%d9%87-%d9%81%d9%88%d8%aa%d8%a8%d8%a7%d9%84-%d8%aa%d8%b5%d9%88%db%8c%d8%b1/


(0) نظر
X